D.E.Ü. İzmir Meslek Yüksekokulu işbirliği ile bu yıl 3. cüsünü gerçekleştirdiğimiz projemizden büyük beklentimiz gençlerimizin sektörlerle yakınlaşması ve kariyerleri açısından yararlı olabilecek pratik bilgileri kazanması.

Yani projemiz ile en büyük amacımız, “GENÇLERİ SEKTÖRLERE HAZIRLAMAK”

Buca Eğitim Fakültesinde Saat:13.00’de başlayan eğitim programımız, DEÜ MYO Müdür Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Gönül İPEK ALKAN ve Doç.Dr. Engin Deniz ERİŞ’in açılış konuşmaları ile başladı.
BİA HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK kurucu ortağı Bilgi Gökmen ŞENEL’in reklam sektörü hakkında bilgi vermesi ile başlayan ilk oturumda, 20 yıl önce iki bayan arkadaşın ortaklığında kurulan ilk şirket olan BİA’nın yükseliş hikayesi anlatıldı. İlk oturum ÖZKEN GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ VE DANIŞMANLIK firması sahibi Ahmet ÖZKEN’in eşi Ayşe ÖZKEN ile omuz omuza vererek büyüttükleri firmalarının büyüme süreci, Nasıl dış ticaretçi olunur? Ve dış ticaret mevzuatları hakkında aktardığı bilgiler ile son buldu.

İkinci oturum ise KİPA müşteri ilişkileri yönetiminden Ebru Tümay’ın ve VESTEL Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Tarkan TEKCAN’ın perakende sektörü ve firmalarının çalışma politikaları hakkında verdikleri faydalı bilgiler ile devam etti.

Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.